USŁUGI

Stomatologia zachowawcza

Zdajemy sobie sprawę, że każdy pacjent wymaga w pełni indywidualnego podejścia do swojego problemu stomatologicznego. Dlatego też w portfolio naszych usług musiała znaleźć się zarówno stomatologia zachowawcza, ortodoncja, protetyka, jak i chirurgia stomatologiczna. Dzięki temu możemy pomóc każdemu, kto odwiedza nasz gabinet. Zapoznaj się ze szczegółową listą oferowanych przez nas usług i już dziś umów się na wizytę.

Protetyka

Dzięki protetyce odtwarza się zarówno pojedyncze zęby, jak i większe ich braki. Tutaj do współpracy z lekarzem i pacjentem dołącza się technik protetyk. Technik u siebie w pracowni wykonuje prace takie jak korony, mosty, czy licówki. W gabinecie Skydental oferujemy pełen zakres usług protetycznych na własnych zębach, jak i na implantach. Wykonujemy: – korony – mosty – licówki – protezy – prace na zatrzaskach – overlay’e – endokorony

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe polega na usunięciu wszystkich nerwów i naczyń z zęba, a więc nie będzie on już reagował na ciepłe, czy  zimne rzeczy. Leczenie takie powoduje osłabienie zęba, ponieważ nie dopływają do niego już substancje odżywcze z krwią, tak jak w zębie żywym. Jednak próchnica rozwija się również w zębach przeleczonych kanałowo.  

Taki ząb nie będzie bolał, mimo bardzo dużego ubytku. Po leczeniu kanałowym ząb jest jak „wydmuszka”, a więc tylko wykonanie wzmocnionego wypełnienia daje nam gwarancje, że ząb długo jeszcze pozostanie zdrowy. Wykonanie zwykłej plomby  w zębie po leczeniu kanałowym, to duże ryzyko jego pęknięcia, czy złamania, a tym samym ryzyko utraty zęba. Ząb nieprawidłowo przeleczony kanałowo nie będzie bolał(!), więc nie da nam żadnych sygnałów ostrzegawczych. ból pojawia się, kiedy stan zapalny (który pojawia się pod zębem), jest już bardzo duży. 

Tylko wykonanie zdjęcia RTG i ocena wyniku przez stomatologa może wykluczyć obecność stanu zapalnego i złego leczenia kanałowego. Leczenie kanałowe powtórne jest zabiegiem dużo trudniejszym niż wykonywane pierwszy raz  w zębie. Często trzeba poprawić to, czego ktoś nie był w stanie zrobić poprzednim razem. Czasami usunięcie materiału jaki został wcześniej włożony do zęba jest bardzo trudne. Wiąże się z ryzykiem „pójścia fałszywą drogą” po raz drugi . Dlatego takie leczenie wykonuje się głównie z użyciem powiększeń. 

Dzięki temu możliwe jest dokładne i dobre przeprowadzenie leczenia, które nie będzie wymagało poprawy. W gabinecie Skydental wykonuje się leczenie kanałowe zawsze z użyciem powiększenia – lup albo mikroskopu. Sam zabieg zawsze wykonywany jest z użyciem koferdamu, a do wypełnienia kanałów stosuje się najlepszą metodę termiczną.


Leczenie pod mikroskopem

Najczęstsze leczenie wykonywane z użyciem mikroskopu, to leczenie kanałowe. Dzięki użyciu powiększenia, wykonane leczenie jest dokładniejsze, a tym samym minimalizuje się ryzyko powikłań. Leczenie kanałowe powtórne jest zabiegiem dużo trudniejszym niż wykonywane pierwszy raz  w zębie. Często trzeba poprawić to, czego ktoś nie był w stanie zrobić poprzednim razem. Czasami usunięcie materiału jaki został wcześniej włożony do zęba jest bardzo trudne. Wiąże się z ryzykiem „pójścia fałszywą drogą” po raz drugi . Dlatego takie leczenie wykonuje się głównie z użyciem powiększeń. Dzięki temu możliwe jest dokładne i dobre przeprowadzenie leczenia, które nie będzie wymagało poprawy. .

Implantologia

Utraconego zęba dentysta jest w stanie zawsze odtworzyć. Koszt wstawienia „nowego zęba (lub kilku zębów) jest zawsze wyższy niż koszt leczenia chorego zęba, nawet jeśli konieczne jest kilkuetapowe leczenie. Dlatego należy zawsze dążyć do tego, aby zatrzymać maksymalnie długo swoje własne zęby. Utracone zęby dentysta może odtworzyć na różne sposoby. można do tego wykorzystać inne własne zęby albo zdecydować się na implanty, dzięki którym nie ingeruje się w pozostałe uzębienie. Zabieg wszczepienia implantu trwa zazwyczaj około 30 minut i jest całkowicie bezbolesny. Nie ma potrzeby zapewniania sobie „dnia wolnego”. Współczesna implantologia oferuje rozwiązania, dzięki którym można wybrnąć z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.

Ortodoncja

Jest to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem wad zgryzu. Należy pamiętać, że zęby zawsze można wyprostować i uzyskać piękny uśmiech prostych zębów. Nie ma ograniczeń wiekowych co do tego, kiedy można założyć aparat ortodontyczny. Ważne są tylko chęci posiadania pięknego prostego uśmiechu. Jeśli boisz się dyskomfortu związanego z widocznością metalowych zamków na zębach, jest rozwiązanie w postaci aparatu estetycznego. W takim aparacie zamki są przezroczyste, a więc jest on niemal niewidoczny. Innym rozwiązaniem są aparaty samoligaturujące. Dzięki nim możemy skrócić czas leczenia. Dzieje się tak dzięki innej budowie zamka. W gabinecie Skydental zajmujemy się leczeniem zarówno pacjentów dorosłych, jak i dzieci. gs.

Wybielanie zębów

W gabinecie Skydental posiadamy w ofercie wybielanie zarówno nakładkowe jak i za pomocą lampy. Wybielanie nakładkowe za pomocą specjalnych preparatów trwa około 10-14 dni. Wybielanie lampą przeprowadzamy za pomocą systemu PREVDENT. 

Ekstrakcja ósemek

Wykonujemy zabiegi osunięcia zębów w tym zębów ” mądrości ” jak popularnie nazywa się ósemki . ze wzg na ich często nietypowe położenie i kształt są zębami które wymagają większego doświadczenia lekarza  . dzięki temu sam zabieg przebiega sprawnie i bez powikłań . W gabinecie rutynowo do zabiegów usuwania zatrzymanych ósemek wykonywany jest PRF co znacznie usprawnia gojenie samej rany po zabiegu.

Chirurgia

W gabinecie Skydental oferujemy pełny zakres usług z zakresu chirurgii stomatologicznej, a więc:

 • ekstrakcje – tylko wtedy, gdy inne metody leczenia są nieskuteczne.
 • ekstrakcje zębów zatrzymanych (niewyrżniętych w całości lub w części) najczęściej zębów ósmych.
 • resekcje wierzchołków korzeni zębów – w przypadku gdy stany zapalne w okolicy wierzchołka nie goją się, pomimo przeprowadzonego leczenia kanałowego.
 • podcięcie wędzidełka wargi, języka – w ramach profilaktyki wad mowy i zgryzu lub leczenia periodontologicznego
 • plastyka wyrostka szczęki lub żuchwy w przypadku trudnych warunków anatomicznych przed wykonaniem protez ruchomych.
 • odsłanianie zatrzymanych zębów podczas leczenia ortodontycznego – implantacje w celu uzupełnienia braków zębowych
 • kiretaż zamknięty i otwarty przy głębokich kieszonkach przyzębnych
 • regeneracja kostna po specjalistycznej konsultacji przeprowadzonej przez lekarza periodontologa
 • gingiwoplastyka 
 • plastyka dziąsła
 • hemisekcja – nacięcie wewnątrz i zewnątrzustne oraz płukanie ropnia
 • odbarczanie torbieli
 • odsłanianie korony zęba
 • płukanie zębodołu
 • szycie chirurgiczne

Leczenie kobiet w ciąży

Ciąża nie jest przeciwwskazaniem do leczenia stomatologicznego. Wręcz przeciwnie, w trakcie ciąży należy zwiększyć uwagę na stan zębów i dziąseł. W trakcie trwania całej ciąży można wykonywać większość zabiegów stomatologicznych takich jak leczenie próchnicy, czy usunięcie kamienia. Ważne jest również to, że nie ma przeciwwskazań do wykonywania znieczuleń. Wizyty kontrolne w trakcie ciąży zalecane są w odstępie czasowym 3-6 miesięcy, a więc nieco częściej niż standardowe kontrole stomatologiczne.