Ortodoncja

Dlaczego warto mieć proste zęby?

Żyjemy w czasach kiedy wygląd zewnętrzny jest niezwykle ważny. Piękny uśmiech jest częścią naszego wizerunku, dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z pomocy ortodonty. Ponadto wady zgryzu stanowią nie tylko problem czysto estetyczny, ale często również zdrowotny, ponieważ niewłaściwe umiejscowienie zębów prowadzi do rozwoju chorób przyzębia, próchnicy, nadmiernego ścierania oraz problemów z żuciem i stawami skroniowo-żuchwowymi. Rozwiązania przynosi nowoczesna ortodoncja.

 

Jak wygląda leczenie u ortodonty?

Na pierwszej wizycie dentysta bada stan uzębienia pacjenta. Często zleca również rtg panoramiczne, które pomagają w ustaleniu konkretnego problemu ortodontycznego. Pobierane są także wyciski zębów w celu wykonania modeli. Specjalista poinformuje Cię czy masz wadę zgryzu, a jeśli tak to jaką, jakie można wdrożyć leczenie celem jej zniwelowania i ile ono potrwa. Co ważne dowiesz się również, jakie są możliwości w zakresie wyboru aparatu ortodontycznego i z jakimi kosztami trzeba się liczyć w przypadku każdego z modeli.

Współcześnie aparaty ortodontyczne mogą być zakładane na stałe lub zdejmowane. Możesz również skorzystać z aparatu niewidocznego. Każdorazowo dobieramy aparat do oczekiwań i możliwości pacjenta. W naszym gabinecie we Wrocławiu z pomocy ortodonty korzystają zarówno dorośli, jak i dzieci.